Forum Użytkowników
Programów LeftHand

Co w nowych wersjach - Rozrachunki więcej możliwości

Damonka - 2013-03-25, 21:43
Temat postu: Rozrachunki więcej możliwości
Jeśli chodzi o moduł rozrachunków jest on bardzo ubogi, gdyby go ulepszćc program dużo by zyskał szczególnie w dobie korekt PIT/CIT. Mianowicie brakuje mi: możliwości rozliczenia dokumentu z poziomu faktury sprzedażowej czy zakupowej jeśli wcześniej nastąpiła przedpłata, nie można parować rozrachunków w jakimkolwiek miejscu w programie tak aby widzieć wszystkie dokumenty i je łączyć nie wchodzić do rk /wb. Świetną sprawa byłoby aby rozrachunki były w formie tabelarycznej tak jak rejestracja dokumentów, aby móc poruszać sie pomiędzy dokumentami i zapłatami-pozostaje tylko sztywny wydruk. W module rk dedykowanym nie zawęża program dokumentów dla kontrahenta-pokazuje wszystkie. Jeśli chodzi o konta to chciałabym aby można było zanaczac aby program wymagał rozrachunków/lub nie wymagał-taka opcja jest w sage symfonia. Jeśli ktoś chce aby system wymagał to nie powinien pozwolić zapisac dokumentu bez uzupełnienia Rozrachunku. Nie widze tez kompensaty-jeśli jest to prosze mi wskazać. Jeśli w fimie pracuje dwie osoby sprzedawca i księgowa to sprzedawca tez musi informowac klientów ile kontrahent jeszcze zalega z płatnościami. Aby to zrobić trzeba mu dac funckję approve w rejetracji-ma dostęp do tajemnic firmy w module dla księgowych-to powinno zostąć zmienione.
SlawekSWP - 2013-09-15, 00:43

W przypadku biura rachunkowego te funkcjonalności wydają się wprost niezbędne!
Mariusz Gonera - 2013-09-16, 13:49
Temat postu: Re: Rozrachunki więcej możliwości
Damonka napisał/a:
Jeśli chodzi o moduł rozrachunków jest on bardzo ubogi, gdyby go ulepszćc program dużo by zyskał szczególnie w dobie korekt PIT/CIT. Mianowicie brakuje mi: możliwości rozliczenia dokumentu z poziomu faktury sprzedażowej czy zakupowej jeśli wcześniej nastąpiła przedpłata, nie można parować rozrachunków w jakimkolwiek miejscu w programie tak aby widzieć wszystkie dokumenty i je łączyć nie wchodzić do rk /wb. Świetną sprawa byłoby aby rozrachunki były w formie tabelarycznej tak jak rejestracja dokumentów, aby móc poruszać sie pomiędzy dokumentami i zapłatami-pozostaje tylko sztywny wydruk. W module rk dedykowanym nie zawęża program dokumentów dla kontrahenta-pokazuje wszystkie. Jeśli chodzi o konta to chciałabym aby można było zanaczac aby program wymagał rozrachunków/lub nie wymagał-taka opcja jest w sage symfonia. Jeśli ktoś chce aby system wymagał to nie powinien pozwolić zapisac dokumentu bez uzupełnienia Rozrachunku. Nie widze tez kompensaty-jeśli jest to prosze mi wskazać. Jeśli w fimie pracuje dwie osoby sprzedawca i księgowa to sprzedawca tez musi informowac klientów ile kontrahent jeszcze zalega z płatnościami. Aby to zrobić trzeba mu dac funckję approve w rejetracji-ma dostęp do tajemnic firmy w module dla księgowych-to powinno zostąć zmienione.

Odpowiadając na powyższe pytania:
1) Program LeftHand automatycznie dokonuje korekt PIT/CIT i VAT na podstawie rozrachunków
2) Istnieje możliwość dokonania ręcznego parowania rozrachunków z poziomu zapisów na kontach (prawy klawisz myszy, Rozlicz dokumenty)
3) Rejestrując dokument księgowy i korzystając ze schematu księgowania program sam dba o założenie lub nie rozrachunku na koncie
4) Kompensatę rejestrujemy w Rejestracji dokumentów jako zwykły dokument PK, nanosimy dekret z kontami 201 i 202 (należność, zobowiązanie) wprowadzonymi przeciwnie niż na dokumentach źródłowych, klikamy na koncie 201-xx i 202-xx prawym klawiszem myszki, wybieramy opcję "Rozlicz dokument" i zapisujemy PK kompensaty
5) Handlowiec nie musi mieć w ogóle dostępu do modułów księgowych - w modele sprzedażowym klika na ikonę "R - rozrachunki" i system analizując rozliczenia informuje na każdej fakturze o tym ile jest zapłacone i ile pozostaje do zapłaty - możemy takie dane przefiltrować elastycznym filtrem kwotowym, po wybraniu parametru "Do rozliczenia"

W razie wątpliwości i dodatkowych pytań proszę o kontakt z naszym działem pomocy technicznej (kontakt na stronie www.lefthand.com.pl). Można również skontaktować się z naszymi handlowcami i poprosić o udział w szkoleniu - również przed zakupem.

SlawekSWP - 2013-09-24, 19:35
Temat postu: Re: Rozrachunki więcej możliwości
Mariusz Gonera napisał/a:

Odpowiadając na powyższe pytania:
1) Program LeftHand automatycznie dokonuje korekt PIT/CIT i VAT na podstawie rozrachunków
[...]
...wybraniu parametru "Do rozliczenia"

W razie wątpliwości i dodatkowych pytań proszę o kontakt z naszym działem pomocy technicznej (kontakt na stronie www.lefthand.com.pl). Można również skontaktować się z naszymi handlowcami i poprosić o udział w szkoleniu - również przed zakupem.

Panie Mariuszu gdzie można przeczytać opis działań i wykonywanych obliczeń do wyżej wymienionych nowości? Oczywiście jestem zainteresowany opisem wszystkich nowości... Program "poszedł" dużo dalej w porównaniu do tego co jest dostępne w instrukcji. Jeśli jest gdzieś dostępny opis zmian to proszę o podlinkowanie go w "okolicy" linków do instrukcji albo przynajmniej w odpowiedzi do tego wpisu... ;)
Oczywiście najlepsza by była korekta instrukcji lub - trochę mniej czasochłonna - errata do instrukcji ujmująca w sposób kompleksowy wszystkie wprowadzone do funkcjonalności zmiany.

Ostatnio program "zaskoczył" mnie ;-) możliwością "złączenia" (funkcja rozliczenia) zapisów księgowych po tej samej stronie. Pomysł jak najbardziej słuszny - takie gromadzenie wielu kwot po jednej stronie by je rozliczyć z jedną lub wieloma kwotami po przeciwnej. Niestety coś jest jeszcze niedopracowane, gdyż trzeba wyszukać wśród tych zgromadzonych zapisów ten, która jest jeszcze nierozliczony aby rozliczyć całość ze stroną przeciwną. Nie daje się operować nimi jak całością... :-( Którą jak rozumiem mają tworzyć.