Forum Użytkowników
Programów LeftHand

Poprzedni temat :: Następny temat
kilka towarów w jeden na fvat? dokumenty wewnetrzne
Autor Wiadomość
dj

Wysłany: 2008-01-31, 10:22   kilka towarów w jeden na fvat? dokumenty wewnetrzne

nawiazujac do opisu tematu

co zrobic by na fvat dla mojego klienta byla jedna pozycja zamiast kilku niezwiazanych z jego dzialalnoscia. wiadomo lepiej w przypadku kontroli skarbowej u niego gdy widnieje na fvat zestaw pomocny w jego dzialalnosci niz 350 wkretow i innych elementow.
dla mnie nie ukrywam tez jest to lepsze.

w zwiazku z czym pytam: jak wprowadzic na fvat sprzedazy jedna pozycje zamiast kilkunastu.

domyslam sie ze nalezy zrobic wewnetrzny rozchod a pozneij wewnetrzny przychod
ale myslalem nad tym i nie widze np czegos takiego w dokumencie "rozchod wewnetrzny" jak zrobienie z wybranych pozycji (wczesniej dodalem wsyztskie pozycje w odpowiedniej ilosci) nowego towaru (czyli w/w zestawu).
po zapisaniu w takiej formie sprawdzilem czy moze zeszly mi ze stanu dokumenty rozchodu wewnetrznego ale nie zeszly.

prosze o odpowiedz jak rozwiazac problem.
z gory wielkie dzieki.

dj

Wysłany: 2008-02-01, 16:15   

czy ma ktoś pomysł?

albo tak samo na dekompletacje
czyli kupuje palete i na fvat zakupowej mam jedna sztuke ale w komplecie jest 1000 sztuk towaru
klientowi sprzedaje jedna mala sztuke z tysiaca i jak pisac fvat sprzedazowej? w sumie mozna 0,001 sztuk produktu chyba wpisac :)

ale wazniejsze jest pierwsze pytanie cyz ktos zna odpowiedz?

m@rek11 

Wysłany: 2008-02-01, 20:10   

dj napisał/a:
czy ma ktoś pomysł?

albo tak samo na dekompletacje
czyli kupuje palete i na fvat zakupowej mam jedna sztuke ale w komplecie jest 1000 sztuk towaru
klientowi sprzedaje jedna mala sztuke z tysiaca i jak pisac fvat sprzedazowej? w sumie mozna 0,001 sztuk produktu chyba wpisac :)

ale wazniejsze jest pierwsze pytanie cyz ktos zna odpowiedz?

Możesz przyjąć na magazyn 1000szt a nie 1 paletę.
Ewentualnie w ustawieniach Towaru ustaw przelicznik, czyli jednostka podstawowa "paleta" , "przelicznik" 1000, "jednostka pomocnicza" szt. - później możesz odpowiednio przeliczać jednostki na dokumentach WZ i PZ.

Co do pierwszego pytania, to możesz odpowiednio przyjmować i wydawać towar dokumentami PW (przyjęcie wewnętrzne) i RW (rozchód wewnętrzny) i w ten sposób odpowiednio zamianiać towary, no ale to jest zabawa, jak na razie program z automatu tego nie robi.

natserwis 
andrzej

Wysłany: 2008-05-15, 11:28   

też chciałbym się dołączyć do tego tematu. Osobiście wolałbym sprzedać np zestaw komputerowy albo naprawa czegoś zamiast pisać całą litanię na FV i dokładać do tego robociznę jest jakiś rozsądny sposób żeby to zrobić. W innych programach programach można przez rw pz tworzyć bądż to produkcję bądż zestaw ?
Proszę o pomoc.

m@rek11 

Wysłany: 2008-05-16, 08:52   

natserwis napisał/a:
też chciałbym się dołączyć do tego tematu. Osobiście wolałbym sprzedać np zestaw komputerowy albo naprawa czegoś zamiast pisać całą litanię na FV i dokładać do tego robociznę jest jakiś rozsądny sposób żeby to zrobić. W innych programach programach można przez rw pz tworzyć bądż to produkcję bądż zestaw ?
Proszę o pomoc.

Z tego co wiem, to Panowie z LH pracują na modułem "Produkcja" - wtedy takie rzeczy będą możliwe - ale kiedy to się pojawi, to już pytanie do autorów...

bielen2k

Wysłany: 2009-01-14, 00:15   

Czy wiadomo już kiedy moduł "produkcja" będzie dostępny? Przejrzałem najnowszą wersję LHMK i tylko produkcji mi w niej brakuje. Kiedy można się jej spodziewać?

Adam Ciężkowski 

Wysłany: 2009-01-20, 10:16   

Bardzo mi przykro, ale modułu produkcji nie jest przewidziany w Małej Księgowości. Będzie on prawdopodobnie dostępny w Małej Firmie.

Pozdrawiam,

Odpowiedz do tematu