Forum Użytkowników
Programów LeftHand

Poprzedni temat :: Następny temat
Tego niema nikt!
Autor Wiadomość
Adrian_N 
Adrian_N

Wysłany: 2010-08-28, 21:55   Tego niema nikt!

To co zaproponuje zapewne wzbudzi mieszane emocje, ale być może spotka się z uznaniem Twórców programu.
Na przykładzie: wystawiamy FV lub paragon, trafia on do magazynu gdzie na podstawie tych dokumentów przygotowuje się towar.
Jednak ktoś na magazynie może się pomylić, i przygotować produkt zbliżony, lecz nie dokładnei ten który ma być ( zbliżone nazwy na paragonie którego długość jest ograniczona).
I mój pomysł-magazynier przed spakowaniem towaru "wbijał" by go na czytnik. Program nie tworzył by oczywiście osobnej WZ-ki, ale np w module "dokumenty WZ" była by kolumna o nazwie "potwierdzono". Jeśli na magazynie przez czytnik przeszły wszystkie pozycje które w WZce były-pisało by TAK.
Oczywiście obowiązkowy jest moduł który generowal by wszystkie dokumenty z danego dnia, tygodnia, miesiąca i sprawdzał co wydano, czego nie. W parametrach danego towaru można by definiować czy towar ma być brany do zatwierdzania czy też nie (np część towaru nie posiada kodu kreskowego).
Mam nadzieję że pomimo chaotycznej wypowiedzi wszyscy zrozumieją o co mi chodzi.
Z własnego doświadczenia wiem że często zdaża się że co innego jest w programie, co innego "fizycznei" na magazynie. Mam wiele pozycji których nazwy, symbole i sam wygląd jest zbliżony. Uczciwych klientów jest niewielu, wychwycenie pomyłki niemal nierealne, a zakup kolejnego komputera i czytnika kodów na pewno szybko by się zwrócił.
Czekam na opinie innych :)

Odpowiedz do tematu