Forum Użytkowników
Programów LeftHand

Poprzedni temat :: Następny temat
Pilny problem-2x ewidencjonuje się sprzedaż
Autor Wiadomość
Adrian_N 
Adrian_N

Wysłany: 2010-11-09, 10:04   Pilny problem-2x ewidencjonuje się sprzedaż

Jeśli tworzymy FV, wybierzemy jako odbiorcę osobę a nie firmę, zapiszemy, program spyta czy wydrukować paragon-dajemy tak i właśnie problem bo:
Faktura VAT jest księgowana tak jak zwykła faktura, natomiast paragon jest na raporcie dobowym fiskalnym przez co 2 razy ewidencjonujemy sprzedaż-na fakturze i paragonie.
Moja propozycja-generowanie faktur do paragonu a nie zwykłych FV jeśli odbiorcą jest osoba prywatna.
Ale jak na chwilę obecną rozwiązać ten problem? Nie mam czasu usuwać rejestrów z każdej faktury, a na wprowadzenie ulepszeń wg. pomocy technicznej Lefthand w krótkim czasie nie ma co liczyć...

Mariusz Gonera 
Kierownik projektów

Wysłany: 2010-11-15, 09:16   Re: Pilny problem-2x ewidencjonuje się sprzedaż

Adrian_N napisał/a:
Jeśli tworzymy FV, wybierzemy jako odbiorcę osobę a nie firmę, zapiszemy, program spyta czy wydrukować paragon-dajemy tak i właśnie problem bo:
Faktura VAT jest księgowana tak jak zwykła faktura, natomiast paragon jest na raporcie dobowym fiskalnym przez co 2 razy ewidencjonujemy sprzedaż-na fakturze i paragonie.
Moja propozycja-generowanie faktur do paragonu a nie zwykłych FV jeśli odbiorcą jest osoba prywatna.
Ale jak na chwilę obecną rozwiązać ten problem? Nie mam czasu usuwać rejestrów z każdej faktury, a na wprowadzenie ulepszeń wg. pomocy technicznej Lefthand w krótkim czasie nie ma co liczyć...

Odpisywaliśmy już na Pańskiego posta.
Poniżej przedstawiam ponownie odpowiedź:

W sytuacji gdy wystawiamy fakturę sprzedażową na osobę fizyczną, istnieje konieczność wygenerowania paragonu fiskalnego. Do ksiąg handlowych wprowadzana jest faktura sprzedażowa, jako dokument pierwotny. Wygenerowany paragon zyskuje status "Zaksięgowany", co powoduje, że nie będzie on wprowadzony do Rejestracji dokumentów po użyciu funkcji "Księguj raport dobowy" z modułu Paragony.
Opisana sytuacja mogłaby wystąpić tylko w przypadku, gdyby użytkownik samodzielnie zarejestrował dodatkowy dokument księgowy i wprowadzić zdublowaną wartość przychodu do rejestrów vat i książki przychodów i rozchodów. Wykonując operacje zgodnie z założeniami programu taki problem nie wystąpi.

Odpowiedz do tematu