Forum Użytkowników
Programów LeftHand

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z instalacją - Linux [Mandriva]
Autor Wiadomość
Kamil

Wysłany: 2007-07-14, 13:00   Problem z instalacją - Linux [Mandriva]

Mam problem z instalacją programu LeftHand e-Faktura na systemie Mandriva (Spring 2007.1)

Instalację uruchamiam za pomocą pliku .bin, dostaję błąd w końcowym procesie instalacji:

Instalator napisał/a:

Błąd wykonywania skryptu kończącego instalację.
/home/stacja/LeftHand/wizz.sh
\/home/stacja/LeftHand/wizz.sh: line 7: 4087 Błąd w obliczeniach zmiennoprzecinkowych ./ldlinux.so.2 --library-path './lib/' ./wizz $@ >&~/wizz.log

Dograłem wszystkie potrzebne pakiety i przeczytałem chyba wszystko co się dało na dostępnych stronach - nadal bez rezultatu... program się nie uruchamia

Znalazłem na forum: http://strefamandrivy.pl/...opic.php?t=9878 opis dokładnie tego samego błędu... cytuje fragment:

Cytat:
Od pomocy technicznej dowiedzialem sie ze to jest problem firmy Lefthand, ktory zostal do nich zgłoszony i jak znajda błąd to opublikuja. Dotyczy tylko wersji 2007.1

Czy problem ten został już naprawiony?

I co mi radzicie? Mam już dość tego szarpania się z tym programem... - zmarnowałem za dużo czasu i nerwów w stosunku do efektu jaki miał być osiągnięty - obiecałem klientowi komputer na wczoraj... Może będzie to płytkie zdanie - ale przez takie właśnie rzeczy "darmowy Linux" (nie chcę zmieniać dystrybucji na inną - klient się upiera i jest to niewygodne i czasochłonne) przegrywa z rozwiązaniami na komercyjnych systemach.

Proszę pomóżcie..

Kamil

Wysłany: 2007-07-15, 20:04   

Na Fedorze 6 - instalacja OK - ale program wcale się nie uruchamia...:/ bez żadnych błędów...

Dawid Debinski 
Dawid Debiński

Wysłany: 2007-07-16, 12:43   

Kamil napisał/a:
Na Fedorze 6 - instalacja OK - ale program wcale się nie uruchamia...:/ bez żadnych błędów...

Program e-Faktura działa zarówno na Fedorze 6 jak i 7.
Co do Pana któremu nie działa na Fedora 6 zapraszamy do Faq http://www.lefthand.com.pl/pl/subsites/FAQ/#q24

Co do Mandrivy Spring wersja na ten system nie wyszła, w wymaganiach systemu jest wyraźnie napisane jakie systemy obsługujemy.

zbrodel

Wysłany: 2008-01-25, 12:45   

Witam, podczepię się pod ten wątek.
Mandriva 2007 (ale nie spring, instalacja z końca 2006 roku), próba uruchomienia LH wywala serwer X!!!
W /var/log/messages jest tylko:
12:55:05 localhost kdm[3553]: X server for display :0 terminated unexpectedly
LH instalowany z pakietu binarnego, nie z rpm-ki, jeśli to ma jakieś znaczenie.

Pozdrawiam

Dawid Debinski 
Dawid Debiński

Wysłany: 2008-01-25, 16:20   

zbrodel napisał/a:
Witam, podczepię się pod ten wątek.
Mandriva 2007 (ale nie spring, instalacja z końca 2006 roku), próba uruchomienia LH wywala serwer X!!!
W /var/log/messages jest tylko:
12:55:05 localhost kdm[3553]: X server for display :0 terminated unexpectedly
LH instalowany z pakietu binarnego, nie z rpm-ki, jeśli to ma jakieś znaczenie.

Pozdrawiam

Wydaje sie jakby miał Pan zainstalowanego 2x Firebida proszę sie upewnić iż zainstalowany jest jeden i ewentualnie pousuwać nadwyżki.

Odpowiedz do tematu