Forum Użytkowników
Programów LeftHand

Poprzedni temat :: Następny temat
Błędy i problemy e-Faktura v1.6
Autor Wiadomość
lgustaw 

Wysłany: 2007-11-15, 22:35   Błędy i problemy e-Faktura v1.6

Zainstalowałem najnowsza wersje na dzień 15.11.2007 "e-Faktura v1.6-154" i zauważyłem kilka poprawek, nawet te które sam zgłosiłem a używam programu z reklamami :) tak wiec tutaj należą się duże plusy dla firmy LeftHand i podziękowania.
Jednak dziwi mnie nadal fakt iż firma LeftHand nie przykłada uwagi co do ergonomii użytkowania swoich produktów, co w sumie obok funkcjonalności jest dla użytkowników bardzo ważne, a w końcu to dla użytkowników pisane są programy.

Nasuwa się pytanie czy można narzekać, gdy używa się programu z reklamami za darmo. Uważam że jak najbardziej słowa krytyki są wskazane.
Poniżej zamieszczam kilka błędów/sugestii wg mnie istotnych (zgłoszone zostały koło Lipca 2007 do firmy LeftHand) może poprą moje uwagi inni użytkownicy programu i forum, a może u innych użytkowników tego typu błedu nie występują?:

Poniższe uwagi dotyczą pracy w systemie Linux dokładnie "Ubuntu 7.10"

[1]
Nadal występuje problem z odświeżaniem list przewijanych jak również zdaje mi się że program co jakiś czas sam odświeża sobie interfejs co również prowadzi do błędów. Na przykład będąc w głównej części okna po kilkunastu sekundach z interfejs wygląda jak na załączonym obrazku.
Nie jest to poważny błąd gdyż przejście na inna główną zakładkę i ponowny powrót (lub wciśnięcie przycisku odświerzenia) powodują poprawne odświeżenie wyświetlania, jednak błąd jest dosyć uciążliwy i drażniący.
(Problem nie występuje w wersji pod systemy Windows)
Czy tez macie podobne problemy?

[2]
W ustawieniach programu powinna być możliwość ustawienia kolejności kolumn dla pozycji faktury przy jej wprowadzaniu. Np.: ustawienie jako pierwszych kolumn najczęściej wypełnianych czyli dla cennika (Brutto): 'Nazwa towaru/usługi', 'Ilość', 'Cena Brutto', reszta pól. Dodatkowo dla cennika brutto przycisk Tab nie przechodzi do kolumny Brutto.
Znacznie ułatwiłoby to i przyspieszyłoby wprowadzanie danych dotyczących pozycji faktur

[3]
W słowniku 'Kontrahenci' po ustawieniu podświetlenia na kontrahenta wyświetlane poniżej informacje dotyczące adresów zamiast nazwy miasta i kraju wyświetlane są numery ID ze słownika miast i krajów.
Przykład: ul. Błotna 12-234 11 1 Polska
gdzie:
11 -to miasto Rzeszów w słowniku miast
1 -to kraj Polska w słowniku krajów
(Błąd występuje również w wersji pod systemy Windows)

[4]
Nie wiem dlaczego w wersji v1.6 w menu 'System' nie ma opcji do tworzenia backup'u bazy było coś w stylu 'Utwórz kopię...'. W wersji v1.5 ta funkcja była.

odswiezanie.png
Błąd z odświeżaniem interfejsu
Plik ściągnięto 607 raz(y) 173.64 KB

m@rek11 

Wysłany: 2007-11-16, 12:05   

Potwierdzam błąd z odświeżaniem interfejsu - mam go na komputerach z Kubuntu 7.04 i 7.10 i openSUSE 10.2 i 10.3 - karty graficzne NVidii i sterowniki NVidii - i występuje chyba tylko na monitorach LCD 1280x1024, ponieważ na openSUSE z 10.2 z monitorem LCD 1024x768 jest OK.

No i wygląda na to, że występuje tylko na zamkniętych sterownikach, na otwartym sterowniku nv nie miałem problemów z odświeżaniem ekranu.

Zgłaszałem go Panom z LH już jakieś 2 miesiące temu.

Problem dotyczy chyba wszystkich programów LH bo u mnie występuje w Pełnej i Małej Księgowości.

Dawid Debinski 
Dawid Debiński

Wysłany: 2007-11-16, 14:50   

Jak Pan zauważył jest to bład owego sterownika niestety nie zamierzamy pisać poprawnych sterowników do kart graficznych firmy Nvidia :-)

m@rek11 

Wysłany: 2007-11-16, 18:25   

Dawid Debinski napisał/a:
Jak Pan zauważył jest to bład owego sterownika niestety nie zamierzamy pisać poprawnych sterowników do kart graficznych firmy Nvidia :-)

Nie sugerowałem napisania sterownika do NVidii :) (chociaż myślę, że środowisko linuksowe byłoby bardzo wdzięczne :) ) tylko ewentualnie takie poprawianie programu by ten bład się nie objawiał albo był mniej dokuczliwy.

Poza tym, nie wiem czy to błąd sterownika, czy programu.
Faktem jest, że tylko w Państwa programie dzieją się takie cuda, czyli jeśli to nawet błąd sterownika to można tak napisać program by się nie pojawiał...

A jeżeli ominięcie tego błędu byłoby niemożliwe albo wymagało przepisania programu (nie wiem, nie jestem inforamtykiem), to minimum czego bym od Państwa oczekiwał, to zapewnienie, że zgłoszą Państwo ten błąd NVidii, z nadzieją, że może go poprawią, a nie powiedzenie, że macie go głęboko gdzieś...

Dawid Debinski 
Dawid Debiński

Wysłany: 2007-11-17, 15:36   

U nas na wymienionych przez Państwa systemach i zainstalowaniu odpowiednich sterowników do kart graficznych wszystko działa porawnie. Informuje iż nie jest to błąd programu tylko złego sterownika do karty graficznej. :idea:

lgustaw 

Wysłany: 2007-12-20, 19:07   

Ja jestem informatykiem i zgadzam sie z uwagami 'm@rek11 '

To chyba firmie LeftHand powinno zalezec na tym aby ich program pracowal poprawnie ze sterownikami Nvidia i uzywalo go jak najwiecej osob, a nie Nvidi na tym aby wspolpracowala poprawnie z programem LeftHand'u.

Nie mam zadnego zalu ani wymagan do firmy LeftHand gdyz uzywam programu e-Faktury darmowo. Jednak inni uzytkownicy ktorzy dokonali zakupu moga w przypadku takich sytuacji czuc lekkie rozczarowanie.

Jezeli wiadomo firmie LeftHand o takich bledach to moe chociazby warto w instrukcji instalacji lub gdzie indziej wskazac ze taki blad moze sie pojawiac i opisac dokladnie jak go rozwiaca.

Na razie Pan Dawid Debinski odpisal tylko ze to wina zlego sterownika i ze trzeba zainstalowac odpowiednie (A jakiez sterowniki sa bardziej odpowiednie niz te ktore dostarcza firma nVidia do swojego sprzetu?). Prosze o napisanie w kilku zdaniach w takim razie jaki sterownik jest odpoiwedni do dzialania programow LeftHand pod karte graficzna nVidi, skad go mozna pobrac i gdzie mozna znalesc sposob instalacji???

m@rek11 

Wysłany: 2007-12-27, 20:53   

Najnowsze sterowniki NVidii (169.07) rozwiązują ten problem, przynajmniej u mnie, na Kubuntu 7.10.

lgustaw 

Wysłany: 2008-01-05, 22:44   

Jako że moderatorzy forum nie kwapią się do udzielenia odpowiedzi jakie trzeba zainstalować dokładnie sterowniki i w jaki sposób to poniżej mały opis.

1. Jak napisał 'm@rek11' błędy w działaniu aplikacji LeftHand nie występują już na sterownikach dostarczanych przez nVidia w wersji (169.07)
(Domyślam się, że to dzięki poprawce #Poprawione problemy przewijania obiektów ARGB X drawable w Qt.)
Nie zaprzeczam iż problem leżał w sterownikach kart graficznych nVidi, jednak firma LeftHand mogłaby opisać jakie odpowiednie sterowniki są wymagane i ewentualnie jak dokonac ich instalacji

2. Sterowniki nVidii w wersji (169.07) użytkownicy systemów Debianowatych (np.: Kubuntu, Ubuntu i.t.p.) mogą w bardzo prosty sposób zainstalować (bez dodatkowej wiedzy potrzebnej przy ręcznym instalowaniu) za pomocą skryptu Envy który znajdą na stronie http://albertomilone.com/nvidia_scripts1.html (Szczegółowy opis uruchomienia skryptu znajduje się w dziale 'Frequently Asked Questions' tej strony)

Dawid Debinski 
Dawid Debiński

Wysłany: 2008-01-07, 09:21   

Jest wiele kart graficznych jak i konfiguracji sprzetowych wiec prosiłbym o wyszukiwanie informacji o sterownikach kart graficznych na stronie producenta owych kart graficznych. :idea:

khushfehmi045 

Wysłany: 2014-12-02, 06:02   

Jezeli wiadomo firmie LeftHand o takich bledach to moe chociazby warto w instrukcji instalacji lub gdzie indziej wskazac ze taki blad moze sie pojawiac i opisac dokladnie jak go rozwiaca.

Na razie Pan Dawid Debinski odpisal tylko ze to wina zlego sterownika i ze trzeba zainstalowac odpowiednie (A jakiez sterowniki sa bardziej odpowiednie niz te ktore dostarcza firma nVidia do swojego sprzetu?). Prosze o napisanie w kilku zdaniach w takim razie jaki sterownik jest odpoiwedni do dzialania programow LeftHand pod karte graficzna nVidi, skad go mozna pobrac i gdzie mozna znalesc sposob instalacji???

Odpowiedz do tematu