Forum Użytkowników
Programów LeftHand

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Adam Ciężkowski
2008-07-22, 13:48
Drukarka fiskalna
Autor Wiadomość
bielen2k

Wysłany: 2008-07-10, 19:51   Drukarka fiskalna

Stoję przed kupnem drukarki fiskalnej. Niestety z tymi urządzeniami nie miałem nigdy styczności więc nie wiem na co zwracać uwagę.

Które kasy fiskalne prawidłowo współpracują z MK LeftHand?

Co sądzicie o modelu drukarki DATECS Maluch?

Kasę muszę zakupić ponieważ rozszerzam swoją działalność i będę sprzedawał po przez Internet (allegro, sklep internetowy). Dobrze aby kasa współpracowała z programem obsługując magazyny.

m@rek11 

Wysłany: 2008-07-16, 10:02   

Ja od niedawna mam drukarkę EMAR PRINTO 57T:
http://www.emar.pl/widok....=ITNa002b#start

całkiem fajna drukarka, można podłączyć przez USB albo COM, no i działa z LeftHandem :)

bielen2k

Wysłany: 2008-07-16, 11:42   

Kupiłem kasę PosNet Mobile, komunikuje się ona z komputerem przez port COM. Pod Windowsem jest program ZPS (Zintegrowany Program Serwisowy) z poziomu którego mogę kasę programować. Działa on pod windą, pod Linuksem jeszcze nie sprawdzałem. Kasa jest wygodna w obsłudze. Zastanawiałem się też nad drukarką fiskalną ale zrezygnowałem z niej z następujących powodów:
- dwa razy większy koszt, zaoszczędzoną gotówką (ok. 1000zł) będę mógł parę razy obrócić
- pod Windą mam Małą Księgowość Rzeczpospolitej a w niej niestety są zdefiniowane tylko 4 porty COM. W laptopie mam tylko USB + konwerter który stworzył COM pod numerem 9 (podejrzewam, że da się to zmienić na jeden z pierwszych czterech ale nie bardzo miałem czas aby w tym grzebać)
- nie mam dużej ilości towaru więc spokojnie mogę samodzielnie kontrolować stany magazynowe
- LeftHand ma wadę. Próbowałem wrzucić do niego archiwalne faktury, za lat ubiegłych. Co się okazało. Program nie pamięta, że przed 2007 rokiem była inna KPiR, nie trzyma też starych deklaracji VAT7. Mała Księgowość Rzeczpospolitej robi to bardzo ładnie.

Być może przestawię się na LH MK lecz nie wiem czy będzie to dla mnie opłacalne. Program ma jeszcze sporo wad (brak archiwalnych dokumentów, brak automatu do wyliczania VAT7 i innych dokumentów). Póki co, za free mam MKR która w zupełności mi wystarcza. Z czasem pewnie przechodząc na Linuksa będę musiał przesiąść się na LH MK. Zanim to nastąpi to firmę rozkręcę do tego stopnia, że koszt aktualizacji LH MK będzie nieodczuwalny. Zarazem pewnie kupię drukarkę fiskalną. Czas pokaże :)

andzia

Wysłany: 2012-11-26, 08:21   

zakup odpowiedniej kasy fiskalnej to istotna sprawa, najlepiej kupić ją w salonie, który głównie się w ty trudni - osobiście mogę polecić profesjonalną sieć sprzedaży http://centrumkasiarzy.pl - jestem w pełni usatysfakcjonowany z zakupu oraz wdzięczny za fachową poradę

elizka730 

Wysłany: 2013-02-06, 23:18   

Dzień dobry
kupiłam w sklepie internetowym drukarkę fiskalną Posnet Temo, okazało się że nie spełnia moich oczekiwań i bez problemu nastąpiła wymiana na nowszy model.
Ostatnio zmieniony przez elizka730 2017-03-07, 22:06, w całości zmieniany 1 raz  

maruda

Wysłany: 2013-06-12, 13:47   

Osobiście od lat korzystam z drukarek UPOS SYSTEM. Sprzęt działa latami. Najwieksza na rynki ilość raportów dobowych sprawia, że urządzenie jest tańsze w ekspatacji w porównaniu do konkurencji.

Piter84

Wysłany: 2014-04-06, 04:23   

Parę lat minęło od zadania pytania, ale jak widać pod odpowiedziach ludzie dalej szukają - ja mam trochę doświadczenia z pracą z DATECSami i nie mogę nic złego na ich temat powiedzieć :)

GrzegorzGajownik

Wysłany: 2014-04-07, 12:14   

Witam,

Ale nie ma co szukać, wystarczy wejść na stronę http://www.lefthand.pl/pl/subsites/FAQ/ punkt 13, jest lista wszystkich drukarek jakie były przetestowane na programie Lefthand.

Pozdrawiam
Grzegorz Gajownik

lolek112 

Wysłany: 2014-06-24, 20:35   

jeśli ktoś nie wie jakie urządzenie jest mu potrzebne to może wejść też tutaj: http://fiskas.info sporo mądrej wiedzy :)

natanek33 

Wysłany: 2014-11-18, 17:13   

Cytat:
sporo mądrej wiedzy

dziękuję, przydało się.

twopeople
twopeople

Wysłany: 2015-04-30, 15:18   

Super stronka, można się wile dowiedzieć, polecam.

Odpowiedz do tematu