Forum Użytkowników
Programów LeftHand

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Dawid Debinski
2008-03-13, 08:58
darmowy lefthand mk?
Autor Wiadomość
woojtek1

Wysłany: 2007-11-18, 14:38   darmowy lefthand mk?

Witam serdecznie.
Mam pewne banalne pytanie.
Ostatnio zainstalowałem oprogramowanie lefthand mk w wersji darmowej ( z reklamami).
Prowadzę małą działalność i ta darmowa wersja bardzo by mi odpowiadała, lecz:
Czy tą wersją mozna posługiwać się do pracy w firmie?
Czy jest to tylko wersja do testowania?
Wyskakujące na pooczątku reklamy można wytrzymać, lecz niepokoi mnie komunikat że jest to wersja czasowa.
Czy oznacza to że za jakiś czas sie zablokuje i zginie dostęp do danych, a nawet jeśli nie to nagle na gwałt będe szukał innego programu?(lub zbierał kasę na płatnego lefthand'a?)

Pozdrawiam. woojtek1

Dawid Debinski 
Dawid Debiński

Wysłany: 2007-11-19, 10:58   

Witam wersja demo programu jest ograniczona czasowo (2 mies.) potem należy kupić pełną wersję (jesli program Państwa zadawala). Oczywiście danych Pan nie straci.

m@rek11 

Wysłany: 2007-11-19, 12:27   

Oooo, a kiedy to się zmieniło?!

Do tej pory było mówione, że wersja z reklamami jest w pełni funkcjonalna i można na niej normalnie pracować - jedyne ograniczenia to wyświetlane reklamy i brak wsparcia technicznego.

O ograniczeniu czasowym pierwszy raz słyszę... :-?

woojtek1

Wysłany: 2007-11-19, 21:40   

no to szkoda................................... :-(

Dawid Debinski 
Dawid Debiński

Wysłany: 2007-11-20, 14:40   

Wersja z reklamami nigdy nie była darmowa wystarczyło przeczytać licjencje przy instalowaniu programu. Wersja ta służy jako demonstracyjna.

woojtek1

Wysłany: 2007-11-20, 22:20   

No to szkoda........................................... ;-) Pa,Pa

Danae 

Wysłany: 2007-12-17, 22:46   

A właśnie że była darmowa wersja z reklamami (dokładnie tak jak pisze M@rek11) - kiedyś wyraźnie na stronie było napisane "darmowa wersja z reklamami", komercyjna bez reklam (czy jakoś tak) teraz jest napisane "Pobierz za darmo program do testów". Szkoda, chociaż jeśli przyczyni się to do znacznego rozwoju programu to warto wydac te 100 zł (tylko mam nadzieję, że dalszym krokiem nie będzie zrównanie cen z innym wiodącym dostawcą programów fakturująco-księgujących).
Sama pracuję ponad rok na wersji 2.5 z kawałkiem i jakoś nie mam jej zablokowanej, więc proszę nie pisać że takiej wersji nie było, a i jeszcze jedno - jeśli ściągam demo programu ograniczonego czasowo to nie mam tak wielkich reklam na początku co utrudnia testowanie programu... Kiedyś było to zrozumiałe, teraz jednak to się zmieniło.

m@rek11 

Wysłany: 2007-12-18, 09:23   

Fajnie, że ktoś jeszcze to pamięta, bo zaczynałem wątpić we własną pamięć.

A swoją drogą to paranoja, żeby demo było z tak upierdliwymi reklamami.

Albo reklamy albo ograniczenie czasowe - Panowie zdecydujcie się na coś!

Nie znam żadnego poważnego producenta programów księgowych, by w ten sposób zniechęcał potencjalnych klientów do zapoznania się z programem.

Do tej pory darmowa wersja z reklamami była Waszym atutem, czymś co Was wyróżniało z tłumu producentów programów księgowych, a demo ograniczone czasowo? Tak to wszyscy mają... (i to bez reklam)

I proszę nie robić ze mnie głupka, bo wiem co czytałem rok czy dwa lata temu na Waszej stronie internetowej.

przemekz 
przemekz

Wysłany: 2008-01-05, 16:28   

Witam,

Podpisuję się pod stwierdzeniami Panów. Waszym programem interesuję się od dawna i od dłuższego czasu obowiązywał podział na wersję darmową i płatną. W sieci nawet odpowiednie reklamy i informacje wśród licznych poważnych i mniej poważnych portali były. W prasie drukowanej również.
Chociażby we współpracującym blisko z Wami Linux+ (to akurat opinia).
100 zł to nie taki majątek, zwłaszcza za dobry program. Jeśli dodamy do tego na dodatek użytkowanie go w darmowym systemie, to już w ogóle.

Wersja demonstracyjna z reklamami jest w aktualnej formie wręcz niedopuszczalna. Wielu użytkowników, zwłaszcza w Windowsie po prostu przetestuje mniej "upierdliwe dema" i zakupi inny program. Tym bardziej, że akurat w tym systemie istnieje wiele "drobnych" programów księgowych, które nie kosztują więcej. Wprawdzie za tę cenę zdaje się nie znajdzie się porównywalnej konkurencji, jednakże jeżeli nikt nie przetestuje możliwości, to skąd ma niby się o tym przekonać.

W Linuksie też powoli zaczynają się pojawiać komercyjne rozwiązania. Macie Państwo za sobą sympatię znacznej części (a przynajmniej tak mi się wydaje) społeczności linuksowej, więc po co zmarnować taki potencjał, zwłaszcza, że system ten zdobywa wolnymi krokami w Polsce coraz większą popularność.

Pozdrawiam serdecznie
Przemysław Żarnecki

m@rek11 

Wysłany: 2008-01-05, 17:02   

A tu jest dowód, którego jeszcze nie usuneliście ze swych stron:
http://www.lefthand.com.pl/pl/subsites/reklama/

W opisie dla ewentualnych reklamodawców napisali Państwo:
Cytat:

Wszystkich którzy chcieliby dotrzeć ze swoją ofertą do osób prowadzących niewielkie firmy lub indywidualną działalność gospodarczą oferujemy możliwość zamieszczenia własnej reklamy na planszach startowych programu

Wersja z reklamami dostępna jest bezpłatnie. Program posiada pełną funkcjonalność wersji komercyjnej. Ma jednak pewną uciążliwość mianowicie przy starcie systemu pojawiają się plansze reklamowe. Po kilku sekundach w prawym górnym rogu planszy pojawia się przycisk "DALEJ" pozwalający przejść do następnej planszy a po wyświetleniu ostatniej uruchomić program. Państwa reklama dołączona będzie do darmowej wersji programu udostępnionej na stronie internetowej firmy Lefthand przez określony w umowie okres.

Bannery w programach Lefthand

Jest to prostokątna reklama o wymiarach 468x60 pikseli. Każdy banner umieszczony jest w nagłówku każdego ekranu programu. Banner zawiera odnośnik (link) do strony reklamodawcy, jest wyświetlany rotacyjnie.

Jeszcze raz zacytuję:
Cytat:

Wersja z reklamami dostępna jest bezpłatnie. Program posiada pełną funkcjonalność wersji komercyjnej. Ma jednak pewną uciążliwość mianowicie przy starcie systemu pojawiają się plansze reklamowe.

No to jak to jest? Pełna funkcjonalność i jedyna uciążliwość to reklamy?! ani słowa o tym że to demo?!

Kogo wprowadzacie w błąd? reklamodawców czy użytkowników?

Już widzę ten tłum firm chących płacić za reklamę w wersji demo jakiegos programu....

przemekz 
przemekz

Wysłany: 2008-01-05, 17:56   

No, niezła wpadka.

Z planszą reklamową na początku nie jest jeszcze tak źle. Myślę, że to by przeszło. Ale włączające się co parę minut reklamy to już lekka przesada. Nawet szybkiej kawy nie da się w tym czasie zrobić ;)

Pozdrawiam

Danae 

Wysłany: 2008-01-08, 20:51   

Przyznam, że używam LHMK od początku istnienia mojej firmy tj. ponad rok, do tej pory w wersji darmowej, bo komercyjna nie była mi potrzebna (wystawiam raz w miesiący około 200 takich samych faktur - metoda seryjna). Nie jest dla mnie problemem wydać 100 zł na program, jednak to traktowanie jest dla mnie niedopuszczalne (trial z reklamami... ludzie) i w dodatku 0 odzewu ze strony Lefthand i wmawianie że zawsze był płatny... Rok korzystam i nie był.

Aaapsik

Wysłany: 2008-01-10, 22:37   

Dołączam sie do wypowiedzi przedmówców - wersja testowa to złe rozwiązanie.
Tym bardziej, że pojawił mi się komunikat, iż zostało mi 7 dni :-(

Widać, że po 3 latach czas na zmianę :-(
(w międzyczasie miałem wykupioną licencję, ale z uwagi na problemy w programie wersja z reklamami była dobrym rozwiązaniem).

aberazioon 
aberazioon

Wysłany: 2008-02-15, 01:55   

Zastanawiam się czy aktualne zachowanie programu po upływie terminu triala nie kwalifikuje się do zgłoszenia np. do UOKiK-u lub przynajmniej oficjalnej skargi:
- odpalam program w wersji 2.7
- ogladam sobie reklamy na dzien dobry
- PO obejrzeniu reklam dowiaduję się o braku funkcjonalności programu.
Dwa ostatnie podpunkty powinny być odwrotnie, w przeciwnym razie śmierdzi mi tu niezamówioną informacją reklamową - użytkownik nie czerpie żadnej korzyści wzamian za wyświetlenie reklam na ekranie monitora. Powinno być "Skończył się program - zamknij i usuń go z dysku bo nie masz licencji!".

Abstrahując od tego, dołączam do grona zaskoczonych (ale nie do końca zdziwionych) koncepcją blokady czasowej. Jak na mój gust, reklamy nie przynoszą producentowi oprogramowania oczekiwanego dochodu i zaczynają się mniej lub bardziej skoordynowane ruchy marketingowo - licencyjne ad-hoc w celu zmuszenia trialowców do zakupu.

Ruchy chamskie ale poniekąd skuteczne - z pewnością ludzie rzucili się na te fajne, wcześniejsze wersje jak na ciepłe bułeczki i teraz mają po kilkaset dokumentów w tym programie z dłuższego okresu. "Chcesz być na bieżąco?" - zakup jest nieunikniony, albo pozostaje ręczne przepisywanie (sic!) dokumentów tudzież pozostanie na wczesnej wersji programu dopóki nie zmieni się coś w jakiejś ustawie o rachunkowości lub podobnej. Innymi słowy - negatywne związanie klienta z firmą na zasadzie "akuku, mam cie, nowe zasady gry". TAAAAK, narzekam na proceder, który istnieje już dawno na rynku (vide Microsoft) - dojenie poprzez zaskoczenie i związanie.

Zazwyczaj takie zmiany w działaniu programów odbywają się przy wprowadzaniu na rynek "dużych" numerków wersji oprogramowania a nie uaktualnień - taka jest przynajmniej zdrowa praktyka innych firm sprzyjająca miłej oku transparencji licencji.

Apropos przesiadek i migracji danych - może jest wśród szanownych forumowiczów sprecjalista od bazek i mógłby spojrzeć na bazę LHMK FireBirda - czy da się pociągnąć z bazy hurtowo dane? Próbowałem się dostać FlameRobinem - niestety bez rezultatu, jestem laikiem w tej materii.

Żeby nie było że jestem złośliwy - naprawdę życzę projektowi powodzenia, program jest fajną pozycją na rynku.

m@rek11 

Wysłany: 2008-02-15, 09:56   

@aberazioon: w pełni się z Tobą zgadzam.
Rozumiem, że firma chce zmienić zasady licencyjne, takie jej prawo, ale z szacunku dla klientów wg mnie należało oficjalnie poinformować o tych zmianach, a nie wprowadzać ich cichcem od tyłu.

W tym roku np. dowiedziałem się, że na przedłużenie abonamentu do pobierania nowych wersji programów mam tylko 1 m-c od wygaśnięcia poprzedniego, jak się spóźnię to muszę na nowo kupić program w pełnej wersji ( w moim przypadku Pełną Księgowość za 800zł)

Nigdzie na stronach oficjalnej informacji o tym nie ma i nie było. O tyle musze oddać honor, że chociaż zadzwonili do mnie (na 4 dni przed upływem tego terminu), żeby mnie o tym poinformować - ale zaskoczenie niemiłe pozostało.

No cóż, jeśli chodzi o rynek oprogramowania na Linuksa to w tym segmencie cenowym firma LH jest monopolistą i niestety ich działania przypominają zasady działania innego znanego nam M$onopolisty :evil:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi