Forum Użytkowników
Programów LeftHand

Poprzedni temat :: Następny temat
Numer serii i data ważności na fakturze
Autor Wiadomość
krzy5iek 

Wysłany: 2010-08-04, 10:47   Numer serii i data ważności na fakturze

Witam,

Powiem krótko:)

Ze względu na zmiany stawek VAT do końca roku muszę zakupić nowy program magazynowo-sprzedażowy. Mój wybór padnie na Lefthand "Sprzedaż i Magazyn" jeżeli do tego czasu pojawi się w nim nowa funkcjonalność.

Albo będzie możliwość wystawienia na fakturze sprzedaży numeru serii i daty ważności (informacje przenoszone automatycznie z faktur zakupowych), lub ewentualnie będzie możliwość ręcznego wpisania notatki dla każdej sprzedawanej pozycji (przy wystawianiu faktury, ale bez konieczności grzebania w kartotekach) w której ręcznie mógłbym napisać słownie "numer serii" i ciąg znaków, oraz "data ważności" i datę (jednym słowem sporo miejsca i dużo znaków). Przy kolejnej fakturze nowa notatka. Jeszcze lepiej byłoby gdyby program sugerował poprzednio wpisaną notatkę którą można by edytować. Wtedy nie musiałbym za każdym razem powtarzać całych zdań a jedynie podawać zmieniające się informacje.

Pozdrawiam,
Krzysztof

Adrian_N 
Adrian_N

Wysłany: 2010-08-28, 22:01   

Oprócz tego możliwość dodania kodu kreskowego, symbolu i producenta-w MF i MK rzecz jasna. Taki prezent od Lefthanda chcę na gwiazdkę :)

m@rek11 

Wysłany: 2010-08-30, 09:39   Re: Numer serii i data ważności na fakturze

krzy5iek napisał/a:
Witam,

Powiem krótko:)

Ze względu na zmiany stawek VAT do końca roku muszę zakupić nowy program magazynowo-sprzedażowy. Mój wybór padnie na Lefthand "Sprzedaż i Magazyn" jeżeli do tego czasu pojawi się w nim nowa funkcjonalność.

Albo będzie możliwość wystawienia na fakturze sprzedaży numeru serii i daty ważności (informacje przenoszone automatycznie z faktur zakupowych), lub ewentualnie będzie możliwość ręcznego wpisania notatki dla każdej sprzedawanej pozycji (przy wystawianiu faktury, ale bez konieczności grzebania w kartotekach) w której ręcznie mógłbym napisać słownie "numer serii" i ciąg znaków, oraz "data ważności" i datę (jednym słowem sporo miejsca i dużo znaków). Przy kolejnej fakturze nowa notatka. Jeszcze lepiej byłoby gdyby program sugerował poprzednio wpisaną notatkę którą można by edytować. Wtedy nie musiałbym za każdym razem powtarzać całych zdań a jedynie podawać zmieniające się informacje.

Pozdrawiam,
Krzysztof

Przy wystawianiu Faktury Sprzedaży jest pole "Dodatkowe informacje" można tam wpisać wszystko co się chce i jest na to sporo miejsca.

Drukuję się to na fakturze pod listą towarów.

Można taką notatkę wpisać raz a potem fakturę kopiować - przenoszą się do nowej faktury wszystkie informacje z faktury kopiowanej.

Jeśli opis ma być do każdego towaru osobno to chyba tylko w nazwie towaru można by umieścić takie informacje - nazwa towaru może być bardzo długa...

krzy5iek 

Wysłany: 2010-09-13, 19:43   

Adrian_N napisał/a:
Oprócz tego możliwość dodania kodu kreskowego, symbolu i producenta-w MF i MK rzecz jasna. Taki prezent od Lefthanda chcę na gwiazdkę :)

To nie można wstawiać kodu kreskowego??...

krzy5iek 

Wysłany: 2010-09-13, 19:53   

m@rek11 napisał/a:
Jeśli opis ma być do każdego towaru osobno to chyba tylko w nazwie towaru można by umieścić takie informacje - nazwa towaru może być bardzo długa...

Opis musi być dla każdej pozycji ponieważ każda pozycja ma inny numer serii i datę ważności.

Na Firmę LeftHand zwróciłem uwagę dobrych kilka lat temu gdy planowałem założyć biuro rachunkowe i szukałem oprogramowania które działałoby pod Linuksem.
Jakoś tak się złożyło, że biura nie ma, Linuksa też nie... ale jest za to hurtownia. Jednak sentyment do Linuksa pozostał i może właśnie dzięki LeftHandowi kiedyś do niego powrócę;) Poza tym mają po prostu uczciwe ceny, widzę wiele przydatnych funkcji za które u swojego dotychczasowego dostawcy oprogramowania musiałbym zapłacić krocie. Te dodatkowe funkcje są bardzo fajne, jednak w moim przypadku nie niezbędne. W odróżnieniu niestety do tego numeru serii i daty ważności...

Widzę, że 2 września wyszła nowa wersja, niestety po numerze i dacie ani śladu...

Na zmienianie za każdym razem nazwy towaru na pewno się nie zdecyduję...;)

Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu