Forum Użytkowników
Programów LeftHand

Poprzedni temat :: Następny temat
Linux + rozdzielczosc 1366 x 768
Autor Wiadomość
Nolaan

Wysłany: 2011-02-11, 13:13   Linux + rozdzielczosc 1366 x 768

Witam,

Mamy mały problem z LeftHand na linuksie (opensuse 11.3).

Ustawiając program na pełny ekran nie widać wszystkiego. Okna dziwnie się ścieśniają i połowy rzeczy nie widać. Jedyne rozwiązanie to zmniejszanie czcionki, ale to nie jest dobre wyjście, bo osoba pracująca w programie ma pretensje że nic nie widzi.

Na pewno problem występuje klikając na dane firmy, nie widać kont bankowych.

Ogólnie przydał by się pionowy suwak którym można by sobie wszystko przeglądać i by się nie chowały informacje.
Strach pomyśleć jak by ktoś musiał awaryjnie odpalić LeftHand na jakimś netbooku z rozdzielczością 1024x600. Tam suwaki by były niezbędne.

dekriss 

Wysłany: 2011-02-16, 18:15   

Witam

O rozdzielczości 1024x600 nawet bym nie marzył bo napisane jest, że aplikacja wymaga minimalnej rozdzielczości 1024x768. Obecnie testuję najnowszą wersję LeftHand Mała Firma na notebooku z rodzielczością 1280x800 i nie mogę powiedzieć, żeby ta praca była komfortowa. Po wyborze z paska menu System a następnie Ustawienia globalne na ekranie dzieją się dziwne rzeczy. Chodzi o to, że rozdzielczość całego okna programu staje się zdecydowanie większa - cała aplikacja rozjeżdża się zarówno w pionie jak i w poziomie (w poziomie wchodzi na kolejny pulpit a w pionie zaczyna działać skokowo - raz widać to co na samej górze a raz to co na samym dole - przy okazji nigdy nie wiesz gdzie jest kursor i tym samym nie możesz niczego zmienić a nawet zamknąć programu). Pracuję podobnie jak kolega w systemie openSUSE 11.3 w środowisku GNOME. System jest w wersji 64-bitowej ale nie wydaje mi się żaby to miało jakikolwiek wpływ na działanie LHMF.

Pozdrawiam
DeKriss

Na pocieszenie dla autorów mogę tylko dodać, że jednocześnie testuję aplikację konkurencji z Wielkopolski i u nich także nie jest różowo ;-) W najnowszej wersji znalazło się sporo błędów w skryptach uruchomieniowych uniemożliwiających normalnemu użytkownikowi uruchomienie program.

m@rek11 

Wysłany: 2011-02-17, 12:38   

hmmm, u mnie na laptopie, 1280x800, żadne cuda się nie dzieją, normalnie wyglądają okienka...
system: Kubuntu 10.04 32-bit, sterownik NVidii...

na desktopie, 1024x768 - też żadnych większych problemów
system: Kubuntu 08.04 32-bit, sterownik ATI...

dekriss 

Wysłany: 2011-02-18, 20:31   

Jak widzę mówimy o dwóch zupełnie róznych środowiskach - ja preferuję GNOME a Ty jak widzę tylko i wyłącznie KDE. Ponadto ja pracuję w systemie 64-bitowym a Ty piszesz o systemach 32-bitowych. Jeżeli środowisko GNOME lub 64-bitowy system jest problemem to wydaje mi się, że producent oprogramowania (LeftHand) powinien o tym poinformować. Tym bardziej, że openSUSE nie jest jakąś tam dystrubucją tylko jedną z głównych (obecnie na 5 miejscu w rankingu distrowatch.com). Postaram się jednak na jakieś wirtualnej maszynie zainstalować openSUSE z KDE w wersji 32-bitowej. Dam znać jak poszło.

Zapomniałem dodać kilka słów o konfiguracji. Pracuję na notku Dell Inspiron 1501 (AMD Turion 64 X2 Mobile TL-60, 4GB DDR, 160GB, ATi Radeon Xpress 1150)

Nolaan

Wysłany: 2011-02-28, 11:55   

U mnie jest:
Kod:
# cat /etc/SuSE-release
openSUSE 11.3 (x86_64)
VERSION = 11.3

Rozdzielczość ekranu: 1366x768
Laptop Lenovo IdeaPad V560

Lesympi

Wysłany: 2014-04-01, 15:15   

Również jestem za GEMPE!