Forum Użytkowników
Programów LeftHand

Poprzedni temat :: Następny temat
Końcowa faktura sprzedży do faktury zaliczkowej - korekta
Autor Wiadomość
AdrianB

Wysłany: 2013-09-25, 23:22   Końcowa faktura sprzedży do faktury zaliczkowej - korekta

Witam, mam problem z korektą końcowej faktury sprzedażowej do faktury zaliczkowej i może ktoś będzie mógł mi pomóc. Pomocne będzie choćby naprowadzenie lub wskazanie miejsca błędu w rozumowaniu: wystawiłem proformę i otrzymałem wpłatę za zamówiony przez kontrahenta towar. Ponieważ w międzyczasie zabrakło w magazynie towaru i musiałem czekać na dostawę ponad 7 dni, wystawiłem fakturę zaliczkową. Na fakturze zaliczkowej są ceny netto, ale w kolumnach "netto zaliczki" są zera. Dokument jest rozliczony a na wydruku jest kwota otrzymanej zaliczki oraz zero w kolumnie "nie zapłacono". Po dostarczeniu towaru wystawiłem fakturę końcową sprzedaży, która ma przepisaną kwotę w pozycjach z faktury i ma zero w kwocie pozostałej do zapłaty, gdyż zaliczka była na pełną kwotę. Teraz muszę skorygować tę fakturę i wpisać mniejszą cenę towaru. Gdy generuję korektę ma ona zero w kolumnie "było" i tu jest problem, bo kontrahent nie chce przyjąć takiej faktury i twierdzi, że w kolumnie"było" powinna znaleźć się korygowana cena towaru a nie zero. Czy to rzeczywiście jest błąd i jeśli jest to jak wystawić korektę, żeby spełniała wymagania kontrahenta?
pozdrawiam,
Adrian B.

Kooklemixdi 

Wysłany: 2015-02-16, 10:37   

I think the post was helpful for us too.

MariuszRhess 

Wysłany: 2015-02-18, 09:53   

jest błąd, ale jak skorygować to nie wiem

AKO

Wysłany: 2015-10-29, 17:21   

Witaj. W przypadku 100% wpłaty za towar nie wystawia się faktury końcowej. Musisz skorygować fakturę zaliczkową. Poza tym w momencie wystawienia faktury zaliczkowej trzeba wpisać ręcznie kwotę brutto zaliczki w poszczególnych pozycjach towaru.
Pozdrawiam Ardek

Odpowiedz do tematu