Forum Użytkowników
Programów LeftHand

Poprzedni temat :: Następny temat
zmiana stawki VAT
Autor Wiadomość
jerry

Wysłany: 2011-01-03, 15:52   zmiana stawki VAT

Witam,
czy istnieje możliwość zmiany stawek VAT na nowe, czyli np na 23% w eFaktura wersja 1.8.5-200 ?
Czy muszę ewentualnie zakupić nową wersję programu ?
Pozdrawiam
J.S.

jerry

Wysłany: 2011-01-04, 11:12   

Bardzo dziękuję za radę.
Wykonałem z poziomu panelu administracyjnego po kliknięciu na przycisk SQL i w okienku wstawiłem polecenie i wykonałem.

Zadziałało, problem rozwiązany. Pozdrawiam

XueBao

Wysłany: 2011-01-04, 14:50   

niestety moja odpowiedź została usunięta

jerry

Wysłany: 2011-01-04, 17:16   

Swoją drogą, to ciekawe dlaczego odpowiedź kolegi usunięto... Jestem użytkownikiem Lefthand od ok 4 lat (dwie różne wersje zostały przeze mnie zakupione) i jeśli miało by to być sposobem, aby zmusić mnie do tego, abym kupił następną wersję programu, to muszę poinformować, że nie tędy droga. Jeśli nie potrafił bym zmienić stawki vat z 22 na 23% to był bym po prostu wkurzony i z pewnością dał bym mojej złości upust na tym forum i nie tylko. Dla samej zasady zmienił bym oprogramowanie, nawet gdybym miał za to zapłacić więcej.
Zakupiłem eFaktura ok rok temu i z powodu takiej błahostki zmuszanie mnie do zmiany to po prostu była by bezczelność. Czyżby firma Lefthand przestała już szanować swoich klientów?
Pozdrawiam

PS
Proszę pracownika LH o zajęcie stanowiska.

Minął miesiąc, a najwyraźniej firma Lefthand ma swoich klientów głęboko "gdzieś".
Brak stanowiska, totalna olewka. Zamiast tego wiadomości na pryw. od innych użytkowników, którzy mają taki sam problem ze stawką VAT.
Dojrzewam do decyzji, aby na przekór firmie LH zmienić oprogramowanie do fakturowania i nikomu więcej już go nie polecać. Przy moich kilkudziesięciu kontrahentach jest to możliwe nawet wtedy, gdybym musiał wpisywać ich na nowo do bazy danych.

XueBao

Wysłany: 2011-03-01, 06:32   faktycznie

nie wiem dlaczego tak jest, wystarczyłoby opisać dokładnie jak to zrobić, lub ewentualnie wydać mały patch, który załatwiłby to od ręki - jakoś nie widzę z tym problemu, no ale nie ja projektowałem oprogramowanie, ja niestety po wysłaniu zapytania do firmy nie otrzymałem odpowiedzi więc po prostu sam doszedłem do tego jak to zmienić, przeglądając bazę danych Firebird, którą bez problemu można np. otworzyć w wersji trialowej programem razorsql - na swoją odpowiedzialność ;)

lgustaw 

Wysłany: 2011-05-31, 07:13   

jerry: Nie ma potrzeby ręcznie przepisywać danych. Program e-Faktura trzyma dane w bazie FireBird z której można dane wyeksportować do np Exclea lub plików tekstowych, a następnie zaimportować do nowego programu.
Oczywiście potrzebna jest podstawowa wiedza bazodanowa.

stolica 
stolica

Wysłany: 2014-12-30, 09:55   

No i masz problem z głowy :)

kassy 

Wysłany: 2015-03-19, 09:04   

no ja uważam, że jak ktoś ma problem to najlepiej spytać się profesjonalnych doradzów, którzy znają się na rzeczy http://www.gardeprofit.pl/wycena,47.html

Zofiailmanedi 

Wysłany: 2015-04-01, 21:05   

oczywiście że możesz zmienić bez problemów stawkę,

Odpowiedz do tematu