Forum Użytkowników
Programów LeftHand

Poprzedni temat :: Następny temat
znikający podgląd faktur
Autor Wiadomość
a-1

Wysłany: 2007-06-05, 23:33   znikający podgląd faktur

witam,

opis problemu:
faktury wystawiane są przez dwóch różnych użytkowników przy czym dokumenty pojawiają się w menu Rejestracja-> Rejestracja Dokumentów natomiast nie ma po nich śladu w menue Sprzedaż -> Faktury VAT

kilka lat tem podobny pproblem już wystąpił ale jakoś "rozwiązał się sam", teraz jest to dosć poważne utrudnienie ponieważ prowadzi do wystawiania kilku faktur za tą samą usługę czy towar. Proszę o ew. wskazówki i z góry uprzejmie dziękuję.

Artur

m@rek11 

Wysłany: 2007-06-06, 10:01   

hmmm, a sprawdziłeś czy nie masz czegoś wpisanego w filtrach?!

a-1

Wysłany: 2007-06-08, 23:08   

myślę że nie jest to wina filtrów, ponieważ jeśli wystawię fakturę sprzedaży numeracja jest zachowana i nowe faktury "dostawione" są jak najbardziej widoczne. Problem w tym że nie ma ich na listingu, i jedyny sposób je zobaczyć to wydrukować serię zawierającą "czarną dziurę". Oczywiście faktur z czarnej dziury nie można zaktualizować np dodając jakąś uwagę w miejscu przewidzianym itp.

Co do samych filtrów to jest z nimi znowu inna zamota. Program zapamiętuje np nazwisko Igrekowskiego i wyświetla jego faktury, potem jest czyszczenie filtrów albo ew. ustawienie ich tak by selekcjonowały sklepy GieEsu. Potem wyłączam program, na drugi dzień zaczynam pracę od.... listingu faktur związanych z Igrekowskim. Czyszczenie filtrów za każdym startem to nie jest duża robota, ale krew gotuje zwłąszcza w niektóre dni.

pozdrawiam

Artur

rosol 

Wysłany: 2007-06-24, 21:08   

Ja mam dokladnie to samo po uaktualnieniu firebird do ostatniej wersji.
Widze tylko f-ry od poczatku 2006 do konca lipca 2006, ale tez nie wszystkie.
Jeszcze nie wystawialem f-ry na nowy miesiac, wiec nie moge powiedziec czy bedzie tak samo jak u Ciebie.
Wgram baze na inny serwer i sprawdze w czym problem.

Dawid Debinski 
Dawid Debiński

Wysłany: 2007-06-25, 11:10   

rosol napisał/a:
Ja mam dokladnie to samo po uaktualnieniu firebird do ostatniej wersji.
Widze tylko f-ry od poczatku 2006 do konca lipca 2006, ale tez nie wszystkie.
Jeszcze nie wystawialem f-ry na nowy miesiac, wiec nie moge powiedziec czy bedzie tak samo jak u Ciebie.
Wgram baze na inny serwer i sprawdze w czym problem.

Program działa na Firebird 1.5.3, za instalowanie nowszej wersji nie odpowiadamy za poprawnośc jego działania. Co do problemów z "znikający podgląd faktur" prosze opisać jaka wersja programu, oraz jaki system itp.

rosol 

Wysłany: 2007-06-27, 13:37   

Firebird pobrany z Waszej strony, czyli ta wlasnie wersja, ktora podajesz. Linux jako OS. Wersja z reklamami. Widze f-ry od poczatku roku 2006 do konca lipca 2006, ale te lipcowe nie wszystkie. Nie probowalem jeszcze wystawic nowej f-ry, ale dzis chyba bede juz musial :-)
Do tego mam problem z Lista Obecnosci, ale to w innym watku.

P.S.
Co mnie podkusilo, zeby zmienic na nowa wersje :-)

rosol 

Wysłany: 2007-06-27, 21:44   

Wszelkie rejestry: vat, zestawienie sprzedazy, dokumenty wydania, - nie ma. Sa tylko widoczne dokumenty przyjecia.
Jest podglad dokumentow w menu rejestracja (czyli widzi f-ry), ale juz wystawienie f-ry objawia sie komunikatem (we wczesniejszej wersji tez byl, ale jakos sam zniknal): "
Nie znaleziono zadnego okresu obrotowego dla wprowadzonej daty wystawienia. Prosze sprawdzic wpisy w latach obrotowych lub wprowadzic poprawna date wystawienia."
Lata obrotowe mam do konca 2005. Nic dalej nie ma.

rosol 

Wysłany: 2007-06-27, 23:13   

I ostatni dzis post.
Po wygenerowaniu roku obrotowego na 2007 rok juz moglem f-ry wystawiac, tzn. zapisywale je. Program zachowuje numeracje aktualna.
Tylko dlaczego nie moge zobaczyc tych faktur? Oczywiscie filtrow nie mam, nawet ich wczesniej w zasadzie nie uzywalem.
Prosze o rozwiazanie.

mkrysinski

Wysłany: 2007-06-28, 23:22   

problem wystepuje rowniez w wersji windows. Znaczy u mnie dokladnie to samo.

mkrysinski

Wysłany: 2007-06-30, 23:58   

problem zniknal po instalacji na nowym komputerze.

rosol 

Wysłany: 2007-07-02, 18:06   

Znaczy: przeniosles pliki bazy na nowy komp, zainstalowales firebird, wpisales w LHMK sciezke do pliku z baza i juz?

mkrysinski

Wysłany: 2007-07-23, 22:36   

nie, zrobilem kopie bazy, instalacje na swiezym kompie, zaciagnalem baze i dziala.

Problem jednak po czasie wylazl, nie mam podgladu srodkow trwałych. Sytuacja taka jak w przypadku podgladu faktur.

Cos wiec jednak nie halo jest w programie.

Dawid Debinski 
Dawid Debiński

Wysłany: 2007-07-24, 13:57   

Jeżeli nie ma Pan podglądu z jakiegoś modułu np. środków trwałych bądz faktur to na 100% ma Pan złe ustawienia filtrów.

mkrysinski

Wysłany: 2007-07-24, 14:00   

nie mam zadnych filtrow ustawionych.

A sytuacja wyglada tak. Biore baze na ktorej nie dziala podglad faktur na jednym kompie, i sadzam ta baze na innym. Podglad faktur jest, zaq to nie ma listy srodkow trwałych. W druga strone jest lista ŚT a nie ma faktur.

m@rek11 

Wysłany: 2007-07-24, 14:06   

mkrysinski napisał/a:
nie mam zadnych filtrow ustawionych.

A sytuacja wyglada tak. Biore baze na ktorej nie dziala podglad faktur na jednym kompie, i sadzam ta baze na innym. Podglad faktur jest, zaq to nie ma listy srodkow trwałych. W druga strone jest lista ŚT a nie ma faktur.

A jakie masz ustawione daty na liście środków trwałych? (data zakupu od do, data przyjęcia od do)

ustaw obie daty np. na od 01-01-1792 do 31-12-2007 - coś się dzieje?

Odpowiedz do tematu