Forum Użytkowników
Programów LeftHand

Poprzedni temat :: Następny temat
Księgowanie wyciągów bankowych
Autor Wiadomość
latin 
latin

Wysłany: 2007-07-12, 12:47   Księgowanie wyciągów bankowych

Czy udalo sie komus sensownie w tym programie zaksiegowac operacje godpodarcze dokumentowane wyciągiem bankowym? Jak zaksiegowac np. pozycje odsetki od srodkow na rachunku bankowym?

morg

Wysłany: 2007-07-18, 11:49   

WN RB ma przychody finansowe.

latin 
latin

Wysłany: 2007-07-19, 15:17   

morg napisał/a:
WN RB ma przychody finansowe.

To wiem. Tylko jak to zrobic w tym programie?
Tutaj jakos wprowadza sie pozycje wyciagu bankowego i wiaze z innymi dokumentami. (Dokumentacji do programu tyle co kot naplakal). Za diabla nie moge tego rozgryzc, zeby mi to dzialalo. O ile to w ogole dziala, bo z wersja 1.8-33 mialem bardzo przykre doswiadczenia, bledy i problemy prawie na kazdym kroku.

krzysiek 

Wysłany: 2007-07-19, 16:03   

Ja także chciałbym się dowiedzieć coś bliższego na temat księgowania wyciągów bankowych i raportów kasowych w tym module, bo w instrukcjach nic o tym nie piszą.

m@rek11 

Wysłany: 2007-07-23, 11:25   

Jakiś czas temu próbowałem się bawić tym modułem do wprowadzania wyciągów bankowych, ale jest bez sensu, Panowie z LH zapomnieli o takich operacjach jak prowizje, odsetki i inne opłaty niepodlegające rozliczeniu - tak jakby tylko zapłaty za faktury schodziły z konta :)

Właściwie niewiele co ułatwia ten moduł, ani nie numeruje automatycznie wyciągów, ani nie liczy salda na rachunku - jedyne co, to rozlicza zapłaty dokumentów.

Ja wprowadzam wyciągi przez "Rejestracja dokumentów" - utworzyłem tylko nowy typ dokumentu dla wyciągów i jest OK.

latin 
latin

Wysłany: 2007-07-23, 19:54   

m@rek11 napisał/a:
Jakiś czas temu próbowałem się bawić tym modułem do wprowadzania wyciągów bankowych, ale jest bez sensu, Panowie z LH zapomnieli o takich operacjach jak prowizje, odsetki i inne opłaty niepodlegające rozliczeniu - tak jakby tylko zapłaty za faktury schodziły z konta :)

Tak myslalem. Za to dobrze im idzie zarzadzanie forum ;-) (Tego postu to chyba nie usuna).
m@rek11 napisał/a:
Ja wprowadzam wyciągi przez "Rejestracja dokumentów" - utworzyłem tylko nowy typ dokumentu dla wyciągów i jest OK.

No wlasnie. Tez sie nad tym zastanawialem. Tylko jak rejestrujesz 'wyciag otrzymany z banku'? Czy pod jednym numerem (wtedy masz jedna i ta sama date operacji dla wszystkich zdarzen gospodarczych opisywanych przez 'wyciag otrzymany z banku') i dajesz wiele dekretacji. Czy dla kazdej operacji na 'wyciagu otrzymanym z banku' rejestrujesz kolejny 'wyciag w programie' z innym numerem i jedna dekretacja, i nadajesz numer w archiwum tylko dla 'wyciagu w programie' z dekretacja pierwszego zdarzenia gospodarczego dokumentowanego przez 'wyciag otrzymany z banku'?

m@rek11 

Wysłany: 2007-07-24, 09:44   

Jeden wyciąg = jeden dokument w programie, z numerem takim samym jak wyciąg i z wieloma dekretacjami dla każdej operacji na wyciągu.

W ten sposób jest chyba najłatwiej i najszybciej, tym bardziej, że możesz dokument wpisany do programu zduplikować, masz już wtedy gotowe dekretacje.

krzysiek 

Wysłany: 2007-07-24, 13:23   

Rozumiem, że robisz tak z wyciągami za dany dzień. Ale czy w przypadku wyciągów miesięcznych też tak można zrobić? Np. jak wyciąg ma datę 30.06 a poszczególne operacje są z datami od 1 do 30 całego czerwca. Jak wtedy je księgowac? Pojedynczo każdą?

m@rek11 

Wysłany: 2007-07-24, 13:43   

krzysiek napisał/a:
Rozumiem, że robisz tak z wyciągami za dany dzień. Ale czy w przypadku wyciągów miesięcznych też tak można zrobić? Np. jak wyciąg ma datę 30.06 a poszczególne operacje są z datami od 1 do 30 całego czerwca. Jak wtedy je księgowac? Pojedynczo każdą?

Tak, ja mam wyciągi za każdy dzień miesiąca osobno.

Na Twoim miejscu operacje z jednego dnia księgowałbym zbiorczo w jednym dokumencie, czyli tak jakbym miał wyciąg za każdy dzień - trudno przecież czekać z księgowaniem operacji aż po miesiącu przyjdzie wyciąg.
(rozumiem, że na bieżąco masz podgląd operacji na koncie)

krzysiek 

Wysłany: 2007-07-24, 14:00   

Mam podgląd internetowy do konta, ale na podstwie jakiego dokumentu mam te operacje księgować?

krzysiek 

Wysłany: 2007-07-24, 14:16   

Chodzi mi jaki nr i datę dokumentu podać przy księgowaniu. Numery wyciągów które otrzymuję są zgodne z numerami miesięcy i zawsze mają tą samą datę tj ostatniego dnia danego miesiąca. To czy np. operacje z dnia 01.07 mam zaksięgować w ten sposób?
typ dokumentu WB
nr 7/2007
data księgowania 01.07
data dokumentu 31.07
data operacji 01.07
a po otrzymaniu wyciągu zadekretować go. Czy to będzie prawidłowe?

m@rek11 

Wysłany: 2007-07-24, 14:21   

Na bieżąco możesz drukować podgląd strony z przeglądarki i trzymać je do czasu otrzymania wyciągu za cały miesiąc - w każdym razie ja bym tak robił.

krzysiek 

Wysłany: 2007-07-24, 14:32   

Dzięki, będę musiał dowiedzieć się w banku czy nie mogą mi przesyłać wyciągów dziennych, bo to rozwiązałoby cały problem.

m@rek11 

Wysłany: 2007-07-24, 14:40   

krzysiek napisał/a:
Chodzi mi jaki nr i datę dokumentu podać przy księgowaniu. Numery wyciągów które otrzymuję są zgodne z numerami miesięcy i zawsze mają tą samą datę tj ostatniego dnia danego miesiąca. To czy np. operacje z dnia 01.07 mam zaksięgować w ten sposób?
typ dokumentu WB
nr 7/2007
data księgowania 01.07
data dokumentu 31.07
data operacji 01.07
a po otrzymaniu wyciągu zadekretować go. Czy to będzie prawidłowe?

Najważniejsze żeby były dobrze zadekretowane operacje, reszta to drobiazgi i technikalia, do których nikt się nie będzie czepiał, chyba że podlegasz badaniu przez biegłego i biegłemu się to nie będzie podobało :)
Jest to Twoja sprawa i możesz robić jak Ci jest wygodnie.

możesz numerować i wstawiać daty tak jak napisałeś

Ja bym chyba numerował każdy wpis osobno, np WB 2007-07-1, 2, 3... itd
i wszystkie daty jednakowe (z dnia operacji)

możesz również każdą operację wpisywać do programu jako oddzielny dokument, może i byłby to najbardziej prawidłowe ale i chyba najbardziej upierdliwe do wprowadzania przy większym ruchu na koncie

krzysiek 

Wysłany: 2007-07-24, 14:53   

Chyba będę robił tak jak radzisz. Badaniu nie podlegamy, bo to jest stowarzyszenie i ma za małe obroty. Więc myślę że księgowanie wg twoich wskazówek będzie ok.

Odpowiedz do tematu